۶ ماه بدون قلب زندگی می‌کند!+عکس

یک آتش نشان اهل جمهوری چک از شش ماه پیش تاکنون بدون قلب زندگی می کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیرکت متن، یاکوب هالیچ زندگی اش را مدیون یک معجزه فن آوری جراحی است. یاکوب از یک تومور سرطانی رنج می برد و پزشکان ناگزیر شدند در ماه آوریل گذشته قلب او را درآورند.
به دلیل اینکه قلبی برای پیوند در دسترس نبود یاکوب نتوانست از عمل پیوند قلب سود بجویید. پزشکان ناگزیر پمپ های مکانیکی را در قفسه سینه وی نصب کردند. از شش ماه پیش تاکنون این آتش نشان ۳۷ ساله با این وسیله به زندگی اش ادامه می دهد.
پزشکان به یک شیوه جراحی آزمایشی که در سال ۲۰۱۱ روی  مرد آمریکایی ساکن تگزاس انجام شده بود، متوسل شدند. اما این عمل آزمایشی با ناکامی مواجه گشته و مرد آمریکایی پنج هفته پس از جراحی جان سپرد.
امروز یاکوب هالیچ تنها یک اندشه در سر دارد، بازگشت به سرکارش. یان پیریک یکی از اعضای تیم جراحی که او را عمل کرده اند، می گوید: فقط به لطف اراده پولادینش است که یاکوب هنوز زنده مانده است. او همه تلاش خود را می کند. بسیار کار دشواری است زیرا پس از دو ماه به سر بردن در تختخواب ماهیچه ها ضعیف می شوند. او باید دوباره عضلاتش را قوی کند.
وی می افزاید: ما نمی دانیم یاکوب تا چه مدتی بدون یک قلب واقعی زنده خواهد ماند. سیستمی که در قفسه سینه اش کار گذاشته شده موقتی است.او برای اینکه بتواند به زندگی عادی بازگردد نیاز به پیوند قلب دارد. هر روز که می گذرد مشکلات متفاوتی می توانند بروز کنند. زمان انتظار برای دریافت قلب به طور متوسط هشت ماه است. بنا براین ، آتش نشان شجاع باید صبور باشد.
یاکوب در ماه اوت گذشته گفته بود: گرفتن تصمیم برای درآوردن قلبم تصمیمی بسیار دشوار بود. من تصمیم گرفتم برای زنده ماندن بجنگم و ترس از عمل جراحی را از خود دور کنم. احساس می کنم که همه چیز در بدنم و در سرم عادی است. نمی توانم تفاوتی را با حالت عادی احساس کنم زیرا بدنم به همان شکل سابق در حال فعالیت است. تنها چیزی که متوجه می شوم این است که فاقد ضربان قلب هستم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

: معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.