اولین دختر ایرانی در فینال المپیک

الهه احمدی در رشته تفنگ بادی به رتبه ششم المپیک دست یافت در رشته ای که ورزشکار چینی مدال طلا را از آن خود کرد. الهه احمدی که نخستین بار در تاریخ ورزش ایران در رشته بانوان به جمع فینالیست های یک رشته ورزشی در المپیک رسیده بود در نهایت از میان ۸ ورزشکار در پله ششم ایستاد. احمدی که رقابتی سخت را با رقیبان چینی داشت در ۴ تیر آخر خود ، کنترلش را از دست داد و نتوانست روی سکو برود . او در نهایت در فینال با کسب امتیاز ۴۹۹٫۱ به رتبه ششمی رسید. در این رشته ورزشکار چینی اول شد ، مدال نقره را لهستانی ها بردند و مدال برنز هم به دیگر نماینده چینی رسید و این در حالی بود که احمدی در ۵ شلیک اولش از این دو ورزشکار چینی نتایجی بهتر را بدست آورده بود اما در نهایت با امتیاز ۱۰۲٫۱ از راند فینال نتوانست اولین بانوی مدال آور ایران در المپیک لقب بگیرد.

عنوانی که تنها چند لحظه با آن فاصله داشت. مهدی هاشمی رئیس فدراسیون تیراندازی در این باره می گوید:« همین که احمدی توانسته تا اینجا پیش بیاید نوعی تاریخ سازی است. قبل از او کسی این قدر به مدال بانوان المپیک برای کشورمان نزدیک نبوده. اگرچه این بار مدالی بدست نیاوردیم ولی هنوز ورزشکاران ما در رشته ای دیگر هم برای مدال رقابت دارند. امیدوارم بچه های ما این سد را بشکنند و مدال آور شوند.»

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. kamran ghazikia گفت:

    بعنوان یک ایرانی خوشحالم که بانو ایرانی تا حد فینال رسیده و این برای او یک مقام عالی و برلای کشورش بلاترین مقام می باشد وامیدوارم به مقام اول المپیک برسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

: معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.