اشتباه عجیب و فاحش خانم پرستار

یک پرستار در بیمارستان اوهایو اشتباها کلیه اهدایی یک مرد که آنها به خواهرش اهدا کرده بود را دور انداخت و پزشکان موفق نشدند بعد از تلاش دو ساعته این عضو را برای اهدا آماده کند.
در پی این اتفاق پزشکان بیمارستان اوهایو دو پرستار را به خاطر این خطای فاحش از کار معلق و برنامه اهدای کلیه را متوقف کرد.
این کلیه متعلق به مردی است که قرار بود آن را به خواهر بیمارش هدیه کند و در حال حاضر تحقیقات پیرامون این اتفاق ادامه دارد.

اشتباه عجیب و فاحش خانم پرستار !

سخنگوی بخش اهدای عضو این بیمارستان  میگوید خطای انسانی این عضو اهدایی را غیر قابل استفاده کرد و اگرچه امکان پیوند هنوز وجود داشت اما به دلیل افزایش احتمال پس زده شدن عضو پزشکان ترجیح دادند عمل پیوند عضو را متوقف کنند.
دو پرستار که هر دو خانم هستند در این جریان مقصر شناخته شده اند و در حال بازجویی هستند ، در حال حاضر اهدا کننده و دریافت کننده که نامشان اعلام نشده است هردو از بیمارستان مرخص شده اند اما تاکنون جزئیات این اتفاق توسط پرسنل بیمارستان فاش نشده است.
یک پزشک که در جریان اتفاقات بود به خبرنگاران گفته است پزشکان با متوقف کردن عمل پیوند این فرصت را به بیمار دادند تا کلیه سازگارتری را برای پیوند بیابد.
سال گذشته ۱۳۶ نفر در اوهایو در انتظار کلیه در گذشتند و این رقم در دنیا به ۴۷۱۱ نفر در سال ۲۰۱۱ رسید

تهیه و ترجمه:: گروه خبری پرداد / پریسا دهقان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

: معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.