ابتکاری نو و جالب در طراحی چسب زخم + عکس

دنیای خلاقیت در سلامتی و بیماری ما را تنها نمی‌گذارد. ایده های جدید در عرصه پزشکی روز به روز زندگی ما را به سمت سلامت بیشتر پیش می‌برد و علاوه بر درمان بیماری‌های پیچیده به زخم‌های کوچک هم فکر می‌کند.

چسب زخم‌های معمولی چیز آشنایی برای همه هستند و شاید در کیف پول خود چند عدد از آن را همیشه همراه داشته باشیم. اگر چه طراحی و استفاده از این چسب زخم‌ها ساده است اما در بسیاری از جاهای بدن استفاده از آن درد سر ساز است .
 
 
یک ایده جدید استفاده از این چسب زخم‌ها را راحت تر و کاربردی‌تر می‌کند. در طرح این ایده از قسمت‌های قابل جدا شدن در چسب زخم استفاده شده که می‌توان پس از قرار دادن آن روی زخم ، قسمتی از آن را کند تا اگر چسب روی قسمتی از انحنای اعضای بدن قرار دارد یا در جایی است که تحرک باعث چروکیدگی و بلند شدن آن از پوست می‌شود، جلو گیری کرد.
البته این ایده تنها به اینجا خلاصه نمی‌شود و جالب اینکه طراحان به این هم فکر کرده‌اند که اگر روی صورت و هر جای دیگر بدن زخمی ایجاد شد چسب زخمی را به رنگ پوست شما ارائه دهند تا چسب زخم کمتر به چشم بیاید که نوع و رنگ آن را به تناسب رنگ پوست مردم مناطق مختلف جهان در عکس زیر می بینید.
 
این طراحان خوش فکر حتی برای این چسب زخم یک نشان دهنده زمان تعوض هم قرار داده اند به گونه ای که در زمان نیاز چسب زخم با تغییر رنگ در قسمت میانی به شما اعلام می کند که وقت تعویض آن فرا رسیده است.
خلاقیت در همه ابعاد این ایده به چشم می خورد طراحات حتی جعبه آن را متفاوت از چسب های امروزی طراحی کرده اند این جعبه با فشار از پایین باز می شود و روی آن از خط بریل برای استفاده نا بینایان استفاده شده.
 
جراحت هیچ وقت خوشایند نیست و نباید منتظر آن بود اما باید منتظر بود تا این چسب زخم خلاقانه تولید شده و به بازار آید تا چند عدد تاز آن را با آن چیزی که هم اکنون استفاده می کنیم تعویض کرد تا حد اقل استفاده از آن خود زخم را به فراموشی بسپرد.
فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

: معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.