مجموعه جملات الهام بخش برای زندگی – سری دوم

https://fun.patoghu.com/upload/1cf1f3d7021bb4a8047122aa4174e27c.jpg

پسر بچه ای تند خو در روستایی زندگی میکرد. روزی پدرش جعبه ای میخ به او داد و گفت هربار که عصبانی میشود و کنترلش را از دست میدهد باید یک میخ در حصار بکوبد. روز نخست پسر ۳۷ میخ در حصار کوبید. اما به تدریج تعداد میخ ها در طول روز کم شدند. او دریافت که کنترل کردن عصبانیتش آسان تر از کوبیدن آن میخها در حصار است. در نهایت روزی فرا رسید که آن پسر اصلا عصبانی نشد. او با افتخار این موضوع را به اطلاع پدرش رساند و پدر به او گفت باید هر روزی که توانست جلوی خشم خود را بگیرد یکی از میخهای کوبیده شده در حصار را بیرون بکشد. روزها سپری شدند تا اینکه پسر همه میخها را از حصار بیرون آورد. پدر دست او را گرفت و به طرف حصار برد.

“کارت را خوب انجام داری پسرم. اما به سوراخهای حصار نگاه کن. حصار هیچوقت مثل روز اولش نخواهد شد. وقتی موقع عصبانیت چیزی میگویی، حرفهایت مثل این، شکافهایی برجای میگذارند. مهم نیست چند بار عذر خواهی کنی، چون اثر زخم همیشه باقی می ماند.”

مراقب حرفهایتان باشید، چون می توانند بسیار آزار دهنده باشند و اثراتشان برای سالها باقی بماند.
.
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مردمان

مطالب مرتبط

۵ دیدگاه‌

 1. محمد گفت:

  ممنون عالی بود

 2. amrturk1 گفت:

  بابا بقدری جملات شیرین در این قسمتها جای گذاری کرده اید که آدمو عین یه زنبور عسل که به کندوی عسل وابسطه میکنه میچسبونه به خدا.
  امیدوارم مطالبی جدید در این موارد بار گذاری نمائید.
  دورود بر شما
  امیر ترک ۱

 3. raha گفت:

  salam mamnunam aliiiiiiiiiiiiiiii bood

 4. بیشترشون بسیار اموزنده اند کاش میشد همشون را در زندگی اجرا کرد اونوقت دیگه دلشکسته، ناراحت دلخور شرمنده وتمام اوصافی که باعث عقبگرد در زندگی میشه نخواهیییییییییییییییییییییییییم داششششششششششت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. pooya گفت:

  سلام جملات بسیار زیبای نوشته ای دستت درد نکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

: معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.