ماشینی با سرعت ۱٫۴ برابر سرعت صوت (+عکس)

ماشینی با سرعت 1.4 برابر سرعت صوت!! (+عکس)
با انجام اولین مرحله از آزمایش ابرخودرو مافوق صوت با موتور موشک، محققان یک گام به شکستن رکورد سرعت زمینی نزدیکتر شدند. به گزارش ایران ناز پروژه ابرخودرو مافوق صوت Bloodhound با حمایت مالی وزارت دفاع انگلیس در حال انجام است و انتظار میرود پس از تکمیل مراحل نهایی، خروجی ابرخودرو معادل ۹۵ خودرو مسابقه فرمول یک باشد.

وزن این ابرخودرو مافوق صوت ۴۵۰ کیلوگرم و طول آن ۳٫۶۵ متر است. سوخت مصرفی موتور موشک نیز هیدورکسیل ترمینیتد پلی بوتادین (HTPB) به عنوان مرسوم ترین پایه سوخت جامد موشک است.
ماشینی با سرعت 1.4 برابر سرعت صوت!! (+عکس) ، www.irannaz.com
در کنار موتور موشک هیبریدی، یک موتور جت جنگنده و یک موتور ماشین مسابقه کار انتقال سریع سوخت مایع به موشک را در کمتر از ۳۰ ثانیه بر عهده دارند. نخستین مرحله آزمایش ابر خودرو با موتور موشک هیبریدی روز چهارشنبه سوم اکتبر (دوازدهم مهر) در فرودگاه نیوکوئی کورنوال انگلیس انجام می شود و مرحله دوم آزمایش نیز تابستان ۲۰۱۳ صورت میگیرد.
ماشینی با سرعت 1.4 برابر سرعت صوت!! (+عکس) ، www.irannaz.com
راننده ابر خودرو «اندی گرین» از خلبانان اسبق نیروی هوایی انگلیس است و آزمایش نهایی برای شکستن رکورد سرعت زمینی سال ۲۰۱۴ در آفریقای جنوبی انجام می شود. در صورت انجام موفق مرحله نخست آزمایش، محققان یک گام به طراحی خودرویی با سرعت ۱۶۰۹ کیلومتر در ساعت نزدیک می شوند؛ سرعت نهایی ابر خودرو معادل ۱٫۴ برابر سرعت صوت خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

: معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.