با این ۴ روش لپ تاپ‌تان را از تب نجات دهید

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، یکی از اصلی ترین مشکل هایی که برای لپ تاپ ها به وجود می آید داغ کردن و یا همان گرم شدن بیش از اندازه است. این مشکل در طولانی مدت می تواند به لپ تاپ شما آسیب های جدی وارد کند و بهتر است تا با پیشگیری از بروز آن جلوگیری کنید.

قبل از اینکه لپ تاپی را خریداری کنید حتما در مورد آن تحقیق کنید چرا که برخی از برندهای لپ تاپ به داغ شدن بسیار زیاد معروف هستند و عقل حکم می کند که آنها را خریداری نکنید. در هنگام خرید نیز به فن های داخلی و هواکش هایی که بر روی لپ تاپ وجود دارد دقت کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

داغ شدن لپ تاپ

نرم افزارهای متفاوتی هستند که می توانند به شما در میزان دمای داخلی لپ تاپ استفاده کنید. این نرم افزارهای میزان دمای خطرناک و همچنین مناسب را برای لپ تاپ نشان می دهند. دمای نرمال برای هسته لپ تاپ باید میان ۳۵ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد و بیشتر از این دما می تواند خطرهای بسیار زیادی برای کامپیوتر شما داشته باشد.

از لپ تاپ خودتان زیاد کار نکشید و به آن استراحت بدهید. متصل کردن یو اس بی دیسک و هاردهای جانبی باعث وارد شدن فشار زیاد به سیستم می شود و در ادامه داغی بی اندازه سیستم شما را به همراه خواهد داشت. در این مواقع تنها دستگاه های جانبی را از سیستم های خودتان جدا کنید.

داغ شدن لپ تاپ
به محض اینکه باطری شارژ شد، دو شاخه را از پریز خارج کنید. اشتباه رایجی که اکثر افراد انجام می دهند این است که کامپیوتر خود را دائماً متصل به برق ، رها می کنند. این کار منبع مقاومت الکتریکی باطری را داغ کرده و باعث ایجاد گرمای بیش از حد در سیستم می شود.

مراقب تمیزی فن های داخلی لپ تاپتان باشید. بهتر است سالی یک بار اجزای داخلی آن را باز کنید و فن ها را به دقت تمیز کنید. این کار باعث می شود تا فن ها بهتر عمل کنند و هوای لازم به اجزای داخلی سیستم برسد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

: معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.